ممکن است دومین رویداد مرموز اپل در ماه سپتامبر پس از عرضه آیفون 13 برگزار شود

کمبود تراشه و انتشار نوع دلتای ویروس کرونا همچنان بر رویدادها و عملکرد محصولات در سراسر جهان تأثیر می گذارد. اما هیچ نشانه ای وجود ندارد که سری آیفون 13 امسال تاخیری در عرضه داشته باشد. اپل در اواخر ژوئیه 2020 اعلام کرد که کنفرانس مطبوعاتی آیفون 12 به تعویق می افتد. اپل اعلام کرد که رونمایی از آیفون 12 در ماه سپتامبر انجام نخواهد شد، و این دقیقاً همان چیزی است که اتفاق افتاد. اپل در مورد تاخیرهای آیفون 13 در سال جاری اظهارنظر مشابهی نکرد. اپل هنوز رویداد آیفون 13 خود را اعلام نکرده است ، اما گزارش جدیدی نشان می دهد که این شرکت ممکن است ماه آینده بیش از یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار نماید.

اپل سال گذشته میزبان سه رویداد مجازی پشت سر هم بود. در ماه سپتامبر ، اپل از iPad Air جدید ، Apple Watch Series SE و Watch SE رونمایی کرد. سری آیفون 12 یک ماه بعد در کنار Homepod mini در اکتبر وارد بازار شد. سپس اپل طی رویدادی در ماه نوامبر تراشه M1 و مک های مجهز به M1 را معرفی کرد.

سری آیفون 13 تنها محصول جدید اپل نیست که در پاییز امسال انتظار می رود رونمایی شود. شایعات می گویند اپل در ماه های آینده از AirPods 3 و Apple Watch Series 7 رونمایی می کند. به احتمال زیاد ، اپل این دستگاه های وابسته به آیفون را در کنار آیفون های جدید عرضه خواهد کرد.

همچنین انتظار می رود که اپل از دو مدل جدید مک بوک پرو ، iPad mini 6 و iPad 9 جدید در سال 2021 رونمایی کند.

رویداد آیفون 13 در ماه سپتامبر؟
بر اساس گزارش Digitimes (از طریق MacRumors) ، اپل “میزبان مجموعه ای از کنفرانس های معرفی محصول در ماه سپتامبر است.” برگزاری چندین رویداد در یک ماه یک برنامه بسیار غیر معمول برای اپل خواهد بود. اما در دنیایی که رویدادهای فناوری هنوز عمدتا مجازی هستند ، ممکن است اتفاق بیفتد. خبر خوب این است که به نظر می رسد این گزارش نشان می دهد که رویداد معرفی آیفون 13 در ماه سپتامبر خواهد بود.

با این حال ، ممکن است منطقی به نظر برسد که اپل عرضه محصولات خود را به رویدادهای جداگانه تقسیم کرده و در چند هفته پخش کند. به این ترتیب ، هر محصول جدید به جای رقابت برای جلب توجه با سایر محصولات اپل ، زمان درخشندگی خود را دارد.

به هر صورت ، سری آیفون 13 مهمترین محصول جدید اپل در سال 2021 است. صرف نظر از تعداد رویدادهای مطبوعاتی اپل در سال جاری ، اعلام آیفون 13 احتمالاً در اواسط سپتامبر اتفاق می افتد. با توجه به موج دلتا کروناویروس، همه رویدادهای باقی مانده اپل در سال جاری مجازی خواهند بود. این به اپل این آزادی را می دهد که هر چقدر که می خواهد کنفرانس های مطبوعاتی برگزار کند و آنها را مطابق صلاحدید خود در آستانه فصل شلوغ خرید پیش رو برنامه ریزی کند.

 

منبع خبر: گوگل نیوز و یاهو نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *