7 دلیل برای انتخاب فلاتر توسط توسعه دهندگان موبایل

به گفته انجمن Flutter ، بیش از 100،000 برنامه برای صدها میلیون دستگاه بارگیری شده است. چرا Flutter برای توسعه برنامه های راه اندازی تلفن همراه بسیار محبوب است و چرا کارشناسان فکر می کنند این راهی است که توسعه برنامه های تلفن همراه در آینده پیش خواهد رفت؟ شکاف بین سیستم عامل های Android و iOS به طور مداوم از طریق توسعه برنامه های تلفن همراه برطرف می شود. صاحبان محصولات می خواهند مطمئن باشند که این امر صادق است، اما می خواهند در هزینه خود نیز صرفه جویی کنند. توسعه دهندگان به چارچوب هایی نیاز دارند که به اندازه کافی قابل اعتماد و سریع باشد تا بتواند حجم کار را کنترل کند. یافتن چارچوبی که هم توسعه و هم نیازهای تجاری را پوشش دهد ، دشوار است.

Flutter ، که توسط گوگل در سال 2018 منتشر شد ، اولین چارچوب توسعه برنامه چند پلتفرمی بود. امروزه ، Flutter به سرعت در حال جایگزینی با react-native است.

برای توسعه دهندگان و شرکت ها، روند توسعه برنامه Flutter به چهارچوب انتخابی تبدیل شده است. برخی از شناخته شده ترین سازمان های جهان -علی بابا ، گوگل ، AppTree ، Reflect و بسیاری دیگر-از آن به طور گسترده استفاده می کنند. بسیاری از توسعه دهندگان با تجربه برنامه Flutter را آینده توسعه برنامه های تلفن همراه اعلام کرده اند. آنها ادعا می کنند که از نظر ایجاد برنامه های موبایل با عملکرد بالا و محکم نسبت به React-native برتر است.

Flutter اکنون محبوب ترین مجموعه ابزار برای توسعه برنامه های چند پلتفرمی برای دستگاه های تلفن همراه ، رایانه های رومیزی و وب است. از آنجا که توسط گوگل ، بزرگترین شرکت برنامه نویسی جهان ایجاد شده است ، اکثر شرکت های توسعه ای به خدمات توسعه برنامه Flutter متمایل هستند. Flutter ممکن است مبتکرانه ترین و مناسب ترین پلتفرمی برای استارت آپ هایی باشد که به دنبال راه اندازی یک برنامه موبایل غنی از ویژگی ها بدون سرمایه گذاری در زمان و هزینه زیاد هستند.

مزایای استفاده از Flutter برای توسعه دهندگان
از آنجا که کارآیی و قابلیت اطمینان این پلتفرم، تعمیر و نگهداری سریع و ویژگی های منحصر به فرد، مجموعه ای از ویجت های آماده استفاده را فراهم می کند ، روند توسعه برنامه Flutter یک انتخاب ایده آل برای استارتاپ ها است.

1. طراحی قدرتمند برای جذب سرمایه گذاران
هر شغلی برای به دست آوردن سرمایه لازم نیاز به جذب سرمایه گذار دارد. Flutter به دلیل قابلیت های UI غنی و طراحی بصری ، مشتریان و سرمایه گذاران را به خود جذب می کند.

Flutter همچنین دارای ویجت های سفارشی قوی برای Android و iOS است که برنامه های بومی را تقلید می کند. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا تجربه کاربری روان و واضحی را ایجاد کنند. Flutter انتخاب بسیار بیشتری از ویجت ها نسبت به سایر ابزارهای کراس پلتفرم ارائه می دهد.

2. دارت برنامه ای با عملکرد بالا را تضمین می کند
دارت زبان شی گرا فلاتر است که از ابزارهای توسعه پیشین برای کامپایل به کد بومی استفاده می کند. این به طور قابل توجهی زمان راه اندازی برنامه را کاهش می دهد. Flutter همچنین نیازی به مشخص کردن ابزارک های سازنده تجهیزات اصلی (OEM) ندارد زیرا از ابزارهای خود استفاده می کند.

Flutter به برنامه ها اجازه می دهد تا با پلتفرم بومی ارتباط برقرار کنند. این به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که حتی پیچیده ترین برنامه ها را با Flutter با سهولت اما بدون افت کیفیت طراحی کنند. کارآفرینان توصیه می کنند حتما یک برنامه با Flutter ایجاد کنید زیرا تجربه کاربری عالی را با هزینه کم ارائه می دهد.

3. Firebase یک راه حل قدرتمند برای راه اندازی است
Firebase یک راه حل قابل اعتماد پشتیبان Google است که از قبل با Flutter نصب شده است. این امر باعث جذابیت بیشتر این پلتفرم می شود. Flutter ، هنگامی که با Firebase ترکیب می شود ، راهنمای خارج از جعبه و پایدار ، راه حل های میزبانی ، پایگاه داده در زمان واقعی ، پروتکل های احراز هویت کاربر و سایر ویژگی های کلیدی پشتیبان ارائه می دهد.

قابلیت های پشتیبان Firebase برای استارت آپ ها بسیار مهم است زیرا به شرکت ها اجازه می دهد روش های توسعه و هزینه های مربوط به آن را کاهش دهند. ابزار اتوماسیون انتشار نرم افزار Firebase راه اندازی و ارتقاء برنامه های تلفن همراه را آسان تر و کارآمدتر می کند.

4. بهره وری برنامه نویس با 5 برابر شدن سرعت بارگیری مجدد  افزایش می یابد
Flutter یکپلت فرمی سریعتر و تعاملی تر است. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به لطف ویژگی “Hot Reload” تغییرات کدی را ایجاد کرده و بلافاصله آنها را مشاهده کنند.

به بیان ساده تر ، اگر مشکلی در مرحله توسعه رخ داد ، توسعه دهندگان ممکن است به سرعت آن را بدون از بین بردن عملکرد یا جابجایی مجدد کد اصلاح کنند. آنها می توانند از همان جایی که متوقف شده بودند ، ادامه دهند. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد پیشرفت خود را در زمان واقعی ردیابی کنند ، ویژگی های جدید را اضافه کنند ، خطاها را برطرف کرده و سریعتر آزمایش کنند.

5. Flutter بودجه پسند است

استارتاپ هایی با بودجه محدود ممکن است نتوانند سرمایه گذاری زیادی در توسعه برنامه های بومی انجام دهند. دلیل اصلی این تلاش پرهزینه این است که توسعه دهندگان نرم افزار چاره ای جز نوشتن کدهای متمایز برای سیستم عامل های مختلف به منظور تولید برنامه های تلفن همراه ندارند.

از طرف دیگر ، با Flutter ، می توان از یک کد واحد برای ساخت برنامه های تلفن همراه استفاده کرد که به راحتی در سیستم عامل های متعدد اجرا می شوند. این امر هزینه نگهداری برنامه های تلفن همراه را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد ، چیزی که بسیاری از کارآفرینان از آن استقبال می کنند.

6. ایجاد بهترین UI با کتابخانه های Flutter Smart
از طریق خدمات توسعه برنامه Flutter ، توسعه دهندگان می توانند بر اساس تفاوت بین سیستم عامل های iOS ، Android و Google Fuchsia به ابزارک ها دسترسی پیدا کنند. در نتیجه ، در حالی که از خدمات توسعه برنامه Flutter به عنوان سازنده UI استفاده می کنید ، می توانید از ویجت ها برای ادغام تمام ویژگی های برنامه مبتنی بر پلتفرم استفاده کنید. این موارد شامل پیمایش ، ناوبری ، نمادها و حروف تایپ است.

خدمات توسعه برنامه Flutter یک تجربه بومی وابسته به پلتفرم قوی ، مانند iOS یا Android را ارائه می دهد. اینها را می توان برای برنامه های شرکتی که برای ارتباطات داخلی توسعه یافته اند یا برنامه ای که به طور مشخص برای یک موقعیت جغرافیایی خاص توسعه داده شده است ، استفاده کرد. همچنین به ایجاد رابط های کاربری منظم و متقاعد کننده که متکی بر موقعیت های جغرافیایی هستند ، کمک می کند.

هنگام ایجاد برنامه برای یک منطقه جغرافیایی خاص ، Flutter به شما امکان می دهد UI ها را بر اساس زبان ، متن و حتی طرح ناحیه مورد نظر سفارشی کنید.

7. بهبود توسعه MVP
رایج ترین استدلال برای طراحی برنامه راه اندازی تلفن همراه در Flutter ، سرعت تولید MVP شما است. برای ایجاد MVP در Flutter ، فقط باید زمان و تلاش کمی را صرف کنید. به طور طبیعی ، توسعه MVP Flutter نیز تا حدودی محدود است.

SDK Flutter دارای کدگذاری کمتری است زیرا تقریباً همه کدها بین برنامه های iOS و Android جابجا می شوند. در نتیجه ، هزینه خدمات توسعه برنامه Flutter برای یک استارتاپ ، به ویژه برای MVP ها ، به طور چشمگیری کاهش می یابد.

ارزیابی هزینه ساخت برنامه راه اندازی در Flutter
برنامه های تلفن همراه ساخته شده با Flutter معمولاً می توانند کسری از قیمت داشته باشند. ایجاد برنامه تلفن همراه مبتدی با خدمات توسعه Flutter در توسعه و نگهداری شما صرفه جویی می کند.

با این حال، یک اندازه برای همه مناسب نیست. هر پروژه دارای مجموعه ای از ویژگی ها و معیارهای منحصر به فرد است. توسعه دهنده شما تنها زمانی قیمت نهایی را محاسبه می کند که فرآیند اولیه بررسی پروژه تکمیل شود. عواملی که بر هزینه توسعه برنامه Flutter تأثیر می گذارد عبارتند از:

  • پیچیدگی عملکرد
  • تعدادی از ویژگی های بومی
  • اندازه تیم
  • نرخ شرکت برنامه ساز
  • هزینه اجاره سرور
  • قیمت انتشار برنامه
  • طراحی و توسعه هزینه ها  و
  • هزینه های پشتیبانی و نگهداری

به خاطر داشته باشید که هزینه تولید برنامه های Flutter بسیار کمتر از توسعه برنامه های بومی است. برای شروع ، لازم نیست برای هر پلتفرم برنامه ، توسعه دهندگان جداگانه درگیر کنید. دوم ، همه ابزارها و منابع Flutter منبع باز و رایگان هستند. توسعه دهندگان ممکن است از کد استفاده مجدد کرده و اکثر مشکلات را تنها با یک خط کد حل کنند.

در نتیجه، روندهای توسعه Flutter برای برنامه های تلفن همراه مبتدی بسیار مناسب است ، به ویژه در مورد هزینه و زمان بازار. همچنین به نظر می رسد که این یک راه حل بسیار قابل اعتماد است زیرا Flutter دارای پشتیبانی Google و جامعه ای مشابه است. خدمات توسعه برنامه Flutter نیازی به کامپیوتر های قوی ندارند و می تواند راه اندازی را با سهولت نسبی سازماندهی کند.

منبع خبر: گوگل نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *